PRODUKTY

Zoznam produktov firmy OBIFON na úpravu priestorovej akustiky a znižovanie hluku v obytných a priemyselných objektoch...

Izolačné materiály

Izolačné materiály

Hlavnou funkciou zvukovoizolačných materiálov je znížiť prestup zvuku cez stavebné konštrukcie. Okrem znižovania hluku jeho pohlcovaním v priestore ,kde vzniká , je možnosť zvýšiť zvukovú nepriezvučnosť stien a stropov ,aby hluk neprenikal do vedľajších priestorov. K tomuto účelu existuje rada materiálov pod nazvom akustické izolácie. Velký význam majú aj v priemysle hlavne kapotážou hlučných strojov.

Basstrapy

Basstrapy

Basstrap je súhrnné označenie pre skupinu prvkov,ktoré pohlcujú nízke frekvencie zvukového spektra v priestore. Môžu byť  selektívne len pohlcovať basy alebo môžu  pohlcovať široké spektrum aj s basami. Nízke frekvencie sú tažko absorbovateľné vzhľadom k ich vlnovej dlžke.Basstrapy su navrhované aby ich pohlcovali a potláčali neželané rezonacie v interiéri. Časť znich sa aplikuje do rohov miestností ,kde je prebytok nizkych frekvencii ako aj voľného priestoru,časť v hrúbke na steny alebo do priestoru.

Akustické panely a kazety

Akustické panely a kazety

Kategória Akustické panely a kazety je spoločná pre prvky ktoré sa aplikujú priamo na povrchy . Materiál týchto panelov môže byť minerál,drevo resp. textilne povrchy a rozmery závisia od jednotlivých prvkov ale sú s priznaným spojom. Najuniverzalnejším prvkom sú panely Modular v rôznych variantách a povrchoch...

Povrchy a farby panelov

Povrchy a farby panelov

Akustické prvky z produkcie našej firmy majú rôzne možnosti ako pohltivého jadra  tak aj povrchovej úpravy. V tejto kategórii so môžete pozrieť dostupné možnosti ako typu povrchu tak aj farby.

Priestorové absorbéry

Priestorové absorbéry

Priestorové absorbéry sú prvky buď zavesené v priestore alebo položene na zemi s možnosťou ich premiestňovania,čo niekedy je výhodou pri nájdeni najvhodnejšieho umiestnenia. Najnovším "trhákom" na estetické stvárnenie stropov sú "Oblaky" ako horizontalne položené absorbery v rôznych tvaroch a farbách.

Difúzory a Diffsorbéry

Difúzory a Diffsorbéry

Difúzory sú akustické prvky rozptylujúce zvuk na stredných a vysokých frekvenciách. Určené sú pre akustické úpravy priestorov s velkými nárokmi na difuzitu zvukového poľa ako sú zvukové réžie, štúdia a posluchové miestnosti.
Diffsorbéry sú akustické prvky rozptylujúce zvuk na stredných a vysokých frekvenciách. Určené sú pre akustické úpravy priestorov s velkými nárokmi na difuzitu zvukového poľa ako sú zvukové réžie, štúdia a posluchové miestnosti.