3D prvky - difúzory, diffsorbéry

3D prvky - difúzory, diffsorbéry

Difúzory sú akustické prvky rozptylujúce zvuk na stredných a vysokých frekvenciách. Podskupinou sú diffsorbéry,ktoré okrem rozptýlenia zvuku ho dokážu aj pohlcovať  v určitých frekvenciách najlepšie pod 500Hz,kde bežné difuzéry sú už neúčinné. Určené sú pre akustické úpravy priestorov ako sú zvukové réžie, štúdia a posluchové miestnosti.

 

Diffsorber - semicylinder

Diffsorber alebo diffuzer Semicylinder vďaka svojmu tvaru polvalca dokáže účinne rozbíjať zvukové vlny aj na nízkych frekvenciách a a homogenizovať zvukové pole v miestnosti. Tým zabraňuje dozvuku a udržiava zvuk jasný a ostrý.  Kombináciou difúznych a pohltivých prvkov vieme vyladit zvuk v každej miestnosti.    

Quadratický Difúzor QRD (Akutone)

Nie všetci preferujú úpravu akustiky len pohltivými panelmi ale hladajú difúzne prvky na zachovanie živosti a otvorenosti zvuku.  Správne vyladenie difúzie v priestore môže rovnako vyriešiť problém so zadnými vlnami bipolárnych reproduktorov zvýraznením zvuku a eliminovaním hrebeňového efektu. Akutone QRD je difúzny prvok rozptylujúci zvuk na stredných frekvenciách, prípadne kombinovaný s pohlcovaním nízkych frekvencií. Poskytuje priestoru spomínanú živosť a plný pocit z hudby. Podľa hrúbky sú účinné až od cca 150 Hz a nízke frekvencie môžu byť pohlcované konštrukciou prvku.…

1D EPS Quadratický Difúzor QRD

1D kvadratický difúzor  150mm hrubý. Balený po 2 ks vyrobený z tvrdého EPS v bielej natur farbe natierateľný disperznými farbami bez ovplyvnenia vlastností difuzéra . Difuzér je ľahký s ľahkou inštaláciou lepením. Môže byť voči sebe otočný o 90 stupňov čím sa dosiahne disperznosť zvuku vo viacerých osiach ako dvoj dimenzionálny prvok dosahujúci optimálnu difúziu zvuku v priestore. Dosahuje disperzitu a  difúziu zvuku od 630 do 8000Hz.