XXL kazety

xxl1Kockový raster stropných kaziet v modernom duchu je prežitkom a riešením,sú XXL kazety.  Ich rozmery a spôsob kladenia rozbijú klasický raster bez straty výhod takéhoto riešenia stropu a akustiky.  Sú to kompaktné samonosné stropné podhľady s účinným pohlcovaním zvuku vyznačujúce sa atypickými rozmermi a väčšou hrúbkou.

Možnosti použitia
Rozmery podhladových kaziet umožňujú použitie pre zvukovu a estetickú úpravu chodieb  a priestorov v budovách terciárneho sektoru, školách, hoteloch, v kolektívných ubytovniach.Kombináciou kaziet XXL s klasickými kazetami dosiahnete nový výraz v klasických kazetových stropoch.

Popis výrobku

Varianty prevedenia kaziet XXL

Rozmerová rada kaziet XXL  
Hrubka kaziet 50mm
600x1500 600x1800 600x2000

system2

Hrubka kaziet 50mm         
1200x1200    

 

 

 

Kazety XXL sú určené ako výplň viditeľných roštov a vytvárajú na strope štvorcový alebo obdlžnikový raster. Každá kazeta sa dá vybrať. Systém pozostáva z jednotlivých profilov závesného systému a kaziet. Profily sú o dlžke 600,1200 a 3700mm pričom spolu s bočnými L profilmi vytvárajú systém na vytvorenie rastru zaveseného na strope.Profily sú z pozinkovanej oceli pričom viditeľná hrana je štandartne biela širky 24mm.Možnosť farebných profilov.
Kazety sú vyrobené z kamennej vlny pričom viditeľný povrch je opatrený bielou hladkou alebo štrukturovanou sklotkaninou. Zadna strana je opatrená prirodnou sklotkaninou. Hrany kaziet sú opatrené základným náterom.

Montáž

 montaz Montáž závesného systému je jednoduchá a vhodna do takmer každého priestoru.

Návod na montáž.pdf

podhladymontaz11                     detailykazety
Schéma závesného systéme pre kazety OBIFON                             Detaily uchytenia a prechodov

Akustické vlastnosti

  akustika  Akustické varianty : Kazety XXL vdaka svojej hrúbke majú výborné akustické vlastnosti zhodné s kazetami Akustik.

 Názov produktu :Kazety  OBIFON XXL  40

 Akustika:Meranie bolo vykonávané s odsadením kaziet od stropu 200mm

 


Zvuková absorpcia: Skúšané podľa  EN ISO 354.

Akustik


 

Technické vlastnosti

 

ohen

 Reakcia na oheň :
Kazety OBIFON sú vyrábané zo 100% minerálnej vlny,ktorá odoláva teplote 1000oC viac ako dve hodiny bez topenia.
Horľavosť:Materiál je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny A2,S1,d0 ako nehorľavý.
Požiarna odolnosť:Kazety majú požiarnu odolnosť 31 minút
Šírenie plameňa po povrchu: nulove širenie plameňa po povrchu podla podľa STN 730863.


vlhko
 Odolnosť voči vlhku a rozmerová stabilita
Nehygroskopický materiála odolný voči 95% relatívnej vlhkosti pri teplote max.30°C pri zachovaní 100% rozmerovej stability.
Pokiaľ je teplota vyššia ako 30°C a vlhkost viac ako 75%  RH je potrebne aplikovat závesnú konštrukciu s vyššou odolnosťou voči vlhkosti.


tvrdost

 Mechanické vlastnosti:
Kazety odolávajú aj trvalému bodovému zaťaženiu ako bodové lampy.

hygiena

 Hygiena
Kamenná vlna je anorganický materiál a nie je napádaný plesňami,baktériami ani hubami.Hrany kaziet sú opatrené základným náterom. Povrch kaziet nie je umývateľný.

cas

 Hmotnosť
3,5 kg /m2 pri hr. 40mm
4 kg/m2  pri hrubke 5 cm

pristupnost

Prístupnosť:
Kazety sú odnímateľné s prístupom do priestoru za nimi.

cistenie

 Čistenie
Čistenie mäkým kartáčom a vysávačom.

Povrchová úprava

povrchyZákladné povrchové úpravy kaziet OBIFON XXL. Štandartom je povrch Coral v bielej farbe. Variantou je grafická potlač podľa predlohy.

hygienic   1
Coral biela var. potlač  1

 
Katalóg vzorov pre oblohu pre kazety XXL vo variante Soundpix /grafická potlač/

2 3 4
1 2 3
5 7 9
4 5 6

 

V prípade varianty Kazety XXL je možné zaslať vlastný obrázok ako podklad kazety. V sekcii Povrchová úprava nájdete pár ukážok. V prípade zasielaných obrázkov je nutné zasielať obrázky v čo možno najvyššom rozlíšení. Príklad: Pre kazety v rozmeroch 600x1500 je pre optimálnu tlač potrebné použiť obrázok s rozlíšením 3600 x 9000 pixelov. Pri tlači na väčšie kazety je samozrejme potrebné vyššie rozlíšenie. Rovnako je potrebné zachovať pomer strán (v prípade kazety v tvare obdĺžnika nie je možné s dobrým výsledkom vytlačiť obrázok v tvare štvorca).

Galéria