Akustika

 
 
 

Výrobou akustických panelov, kaziet, absorbérov, difúzorov a diffsorbérov sa zaoberáme z dôvodu, že sa snažíme zlepšovať akustické vlastnosti priestorov našich zákazníkov. Mnoho ľudí sa mýli v tom, že za dobrý zvuk je zodpovedná kvalitná hifi zostava, či drahý televízor. Pravda je však taká, že ak tieto zariadenia umiestnime do akusticky neošetreného priestoru (v dnešnej dobe nastupuje minimalizácia objektov nachádzajúcich sa v obytnom priestore a tak zanikajú prirodzené absorbéry schpné znižovať dobu dozvuku v priestore), ich výstup bude nekvalitný. Akustickým ošetrením priestoru môžeme znížiť dobu dozvuku, a dopriať tak našim ušiam kvalitný posluch.

Na nasledovnom obrázku môžete vidieť šírenie zvuku pri nepoužití žiadnych akustických materiálov,pri použití abrosbérov a pri použití difúzorov.zobrazenie sirenia zvukuVýsledný efekt záleží na rôznych faktoroch:

  • favicon Jedným z hlavných faktorov, ktorý môže značne ovyplvňovať výslednú akustiku je priestor, v ktorom tento problém riešime. V dnešnej dobe sa priestory stávajú značne nerovnomerné, čo akustike v nich neprospieva a rovnako aj jej riešenie je náročnejšie.
  • favicon Druhým faktorom môže byť často aj cena. Sme schopní navrhnúť Vám optimálne riešenie Vášho priestoru, avšak cena priamo zodpovedá počtu a typu použitých materiálov. Vždy sa snažíme hľadať riešenie, ktoré je optimálne pre nášho zákazníka, preto ak nefunguje jedno z riešení, snažíme sa nájsť druhé.

V akustike využíme naledovné akustické materiály:

  • favicon Textilný panel
  • favicon PU akustická pena
  • favicon Melamínová pena
  • favicon Minerálne vlákno

Porovnanie akustických materiálov

porovnanie panelov

Chcete sa dozvedieť viac o základoch akustiky alebo o normách a predpisoch, ktorými sa pri navrhovaní riešení musíme riadiť?

teach

Základy akustiky

Zistiť viac
law

Normy a predpisy

Zistiť viac
industry

Akustika v priemysle

Zistiť viac