Dovolíme si pre lepšiu orientáciu a vyvarovaniu sa chýb pri aplikácii uviesť najčastejšie otázky našich zákazníkov aj s riešením.otazky

1.Mám nový dom s hladkymi SDK stenami a velkou spojenou obyvačkou s kuchyňou.Keď pustím TV alebo hudbu je zle rozumieť a hudba zle znie. Čo mám urobiť?
S vysokou pravdepodobnosťou máte v miestnosti vysoky dozvuk alebo inak ozvenu. Riešením je aplikácia zvukovo pohltivých materiálov na stenu a strop. Čím učinnejšie tým menej Vám stačí. Doporučujeme panely Modular alebo ak chcete aj skrášliť interiér tak obrazy Soundpix. Ich výhodou je že sa dajú aplikovať na voľné miesta v miestnosti a aj farebne a tvarovo sa prispôsobia interiéru. Sú veľmi účinné a preto Vám stačí možno 15-25 percent z plochy stien podľa miesta aplikácie.

2. Sused  vedľa mňa má nahlas televízor a všetko počujem. Čo mám robiť?
V súčasnosti najefektívnejšie riešenie je predsadena stena,to znamená že stratíte cca 7-12cm,čo je hrúbka novej priečky. Materiál môže byť klasický SDK alebo účinnejší Tecfon SDK . Čo je tecfon? Dvojitý SDK spojený 3mm špec.ťažkou fóliou Tecsound ,čím sa dosiahne zvýšenie nepriezvučnosti priečky.Vnutro predsadenej steny sa vyplní buď makkou minerálnou vatou alebo materiálom Tecfon MV,čo je znovu fólia Tecsound spojena s mineralnou vatou. Povrchová úprava SDK steny závisi na vašej fantázii.