Dovolíme si pre lepšiu orientáciu a vyvarovaniu sa chýb pri aplikácii uviesť najčastejšie otázky našich zákazníkov aj s riešením.otazky

1.Mám nový dom s hladkymi SDK stenami, veľkou spojenou obyvačkou a kuchyňou. Keď pustím TV alebo hudbu je zle rozumieť a hudba zle znie. Čo mám urobiť?
S vysokou pravdepodobnosťou máte v miestnosti vysoký dozvuk alebo inak ozvenu. Riešením je aplikácia zvukovo pohltivých materiálov na stenu a strop. Čím učinnejšie tým menej Vám stačí. Doporučujeme panely Modular alebo ak chcete aj skrášliť interiér tak obrazy Soundpix. Ich výhodou je, že sa dajú aplikovať na voľné miesta v miestnosti a aj farebne a tvarovo sa prispôsobia interiéru. Sú veľmi účinné a preto Vám stačí možno 15-25 percent z plochy stien podľa miesta aplikácie.

2. Sused  vedľa mňa má nahlas televízor a všetko počujem. Čo mám robiť?
V súčasnosti najefektívnejšie riešenie je predsadena stena, to znamená, že stratíte cca 7-12cm, čo je hrúbka novej priečky. Materiál môže byť klasický SDK alebo účinnejší Tecfon SDK . Čo je tecfon? Dvojitý SDK spojený 3mm špec. ťažkou fóliou Tecsound, čím sa dosiahne zvýšenie nepriezvučnosti priečky. Vnútro predsadenej steny sa vyplní buď mäkkou minerálnou vatou alebo materiálom Tecfon MV, čo je znovu fólia Tecsound spojená s minerálnou vatou. Povrchová úprava SDK steny závisi na vašej fantázii.