Stropné akustické prvky

Stropné akustické prvky (16)

Okrem stien,kde často je len málopriestoru na aplikáciu akustických panelov je to hlavne strop,kde potrebujeme zavesiť akustické prvky a tým zlepšiť prostredie v interiéri. Od výšky stropu a rozvodov závisí aky typ prvku zvolíme a ako bude orientovaný. Okrem klasického celostropného kazetového stropu sa presadzujú účinné prvky,ktorým stačí čiastočné pokrytie stropu . Preto horizontálne kladené panely do nízkych stropov resp. vertikálne kladené panely do vysokých miestností. Okrem toho sú rôzne tvarované prvky v priestore ako kocky alebo valce, ktoré majú rovnakú funkciu. Znižujú dozvuky v priestoroch, čím klesá úroveň hluku a tým sa zlepšuje pobyt v týchto priestoroch.

Horizontálne oblaky a prvky

Horizontálne oblaky a prvky (0)

Priestorový akustický prvok určený na horizontálne zavesenie pod strop v tvare oblakov resp. sólo panelov. Panely sú vyrábané na báze pohltivého jadra v kovovom ráme alebo bez neho. Sú určené tam, kde z estetického a funkčného hľadiska nie je možné použiť súvislý kazetový strop a je potrebné upraviť akustické pomery v miestnosti.

Vertikálne baffle a prvky

Vertikálne baffle a prvky (0)

Okrem horizontálneho kladenia panelov,tieto je možné klásť aj vertikálne s vyšším akustickým efektom. Pokiaľ sa navrhne aj designové riešenie bafflí ich velkostou,tvarom a farbou výsledkom je akustické stvárnenie stropu na najvyššej úrovni. Dôležitou je integrácia bafflí s osvetlením a rozvodmi.