Zvukovoizolačné prvky

Zvukovoizolačné prvky

Hlavnou funkciou zvukovoizolačných materiálov je znížiť prestup zvuku cez stavebné konštrukcie. Okrem znižovania hluku jeho pohlcovaním v priestore ,kde vzniká, je možnosť zvýšiť zvukovú nepriezvučnosť stien a stropov. K tomuto účelu existuje rada materiálov pod nazvom akustické izolácie. Velký význam majú aj v priemysle hlavne kapotážou hlučných strojov ale aj všade tam,kde treba znížiť hluk prestupujúci stavebnými konštrukciami.

Soundshield kazety

Ťažko protihlukové kazety Soundshield redukujú prestup hluku stropnou konštrukciou. Kazety soundshield efektívne potláčaju prestup hluku cez kazetový strop.Kombinujú MLV membránovú barieru s absorbérom a dosahujú daleko väčší utlm hluku ako klasické kazety až 27 dB.

Paravan Industry

Paravan Industry je mobilná akustická zástena, určená na zvukové uzavretie priestoru pred okolitým hlukom, má hliníkový rám a nehorľavú mechanicky odolnú povrchovú úpravu.   

Industry Shield

Najjednoduchšou ochranou proti hluku je kapotáž zdroja hluku. Práve Panel industry Shield spolu s H profilmi umožňuje jednoduchú a účinnú kapotáž.  

Protihlukový panel-PP 1

Protihlukový panel PP 1 je akustická zástena, určená na zvukové uzavretie hlučného priestoru .  

Sylomer

Sylomer sú trvalé pružné pásy vyrobené na báze polyatherurethanu (PUR) vhodné pre zníženie vibrácií a otrasov od renomovaného výrobcu Getzner Werkstoffe GmbH v Rakúsku. Používajú sa aj ako trvalo pružné podložky pod hlučné stroje, základy strojov ale i do základov budov.Vibrácie a štrukturálny hluk môžu viesť ku značným problémom v budovách alebo pri práci na strojoch. Oba javy - vibrácie aj štrukturálny hluk - môžu byť znižované priamo na zdroji alebo u príjemcu. Najekonomickejšie a najefektívnejšie je samozrejme predchádzanie vzniku…

Soundshield

Zvukovo izolačný panel OBIFON Soundshield je kontaktný zvukovoizolačný prvok na zvýšenie nepriezvučnosti stien a stropov. Preplátovaná dvojvrstvá sádrová doska spolu s vrstvou pružnej pohltivej vrstvy vytvarajú protihlukovú membránu na každý povrch. Výhodou je suchý proces.    

Tecfon MV

Zvukotesná a zvuk pohlcujúca doska samonosná vyrobená z dvoch vrstiev minerálnej vlny vysokej hustoty s ťažkou zvukovoizolačnou membránou uprostred. Ideálny materiál na obvodove a priečne steny v interiéri. Možnosti použitiaVýplň dutín v predsadených stenách alebo priečkach, kde oproti klasickej výplni panel zvyšuje nepriezvučnosť konštrukcie. Výplň stropných dutín v povalovej konštrukcii. V priemysle ako zadná vrstva systému na zníženie hluku v priestore na priečky a stropy priamo susediace s obytnými priestormi.    

Zvukotesná MLV fólia Tecsound

Neasfaltická, hygienicky a ekologicky nezávadná hluk tlmiaca fólia MLV /mass loaded vinyl/ . Vzhľadom k jej vlastnostiam  a vysokej nepriezvučnosti pri kombinácii s vhodnými pohltivými materiálmi  je možné dosiahnuť podstatné zníženie prestupu hluku stavebnými konštrukciami.  Vhodná ako prídavná vrstva pri aplikácii SDK konštrukcií. Výborná na zamedzenie vibrácii plechových izolačných konštrukcií  a obalenie potrubí s rozvodmi medií. Jej vysoký účinok je odvodený od jej váhy a plasticity nie hrúbky!

Ekosound light

Nechcete sklenú vatu ani polystyrén? Skúste teplučké a príjemné na omak  panely z Ekosound light!  Je to ekologický izolačný  materiál na báze PET textilných vlákien. Je to výborný tepelno a zvukovoizolačný materiál čo ho predurčuje na použitie ako izolant v strešných a deliacich priestoroch .  Sú dostupné v hrubkach 50mm. Jedná sa o výborný izolačný materiál na trhu a slúži najmä ako výplň dutín v izolačných stenách. Dá sa použiť aj ako priama izolácia na stenu lepením v priestoroch kde…