Zvukovoizolačné prvky

Zvukovoizolačné prvky

Hlavnou funkciou zvukovoizolačných materiálov je znížiť prestup zvuku cez stavebné konštrukcie. Okrem znižovania hluku jeho pohlcovaním v priestore ,kde vzniká, je možnosť zvýšiť zvukovú nepriezvučnosť stien a stropov. K tomuto účelu existuje rada materiálov pod nazvom akustické izolácie. Velký význam majú aj v priemysle hlavne kapotážou hlučných strojov ale aj všade tam,kde treba znížiť hluk prestupujúci stavebnými konštrukciami.

Paravan Industry

Paravan Industry je mobilná akustická zástena, určená na zvukové uzavretie priestoru pred okolitým hlukom, má hliníkový rám a nehorľavú mechanicky odolnú povrchovú úpravu.   

Industry Shield

Najjednoduchšou ochranou proti hluku je kapotáž zdroja hluku. Práve Panel industry Shield spolu s H profilmi umožňuje jednoduchú a účinnú kapotáž.  

Protihlukový panel-PP 1

Protihlukový panel PP 1 je akustická zástena, určená na zvukové uzavretie hlučného priestoru .  

Sylomer

Sylomer sú trvalé pružné pásy vyrobené na báze polyatherurethanu (PUR) vhodné pre zníženie vibrácií a otrasov od renomovaného výrobcu Getzner Werkstoffe GmbH v Rakúsku. Používajú sa aj ako trvalo pružné podložky pod hlučné stroje, základy strojov ale i do základov budov.Vibrácie a štrukturálny hluk môžu viesť ku značným problémom v budovách alebo pri práci na strojoch. Oba javy - vibrácie aj štrukturálny hluk - môžu byť znižované priamo na zdroji alebo u príjemcu. Najekonomickejšie a najefektívnejšie je samozrejme predchádzanie vzniku…

Soundshield

Zvukovo izolačný panel OBIFON Soundshield je kontaktný zvukovoizolačný prvok na zvýšenie nepriezvučnosti stien a stropov. Preplátovaná dvojvrstvá sádrová doska spolu s vrstvou pružnej pohltivej vrstvy vytvarajú protihlukovú membránu na každý povrch. Výhodou je suchý proces.    

Tecfon MV

Zvukotesná a zvuk pohlcujúca doska samonosná vyrobená z dvoch vrstiev minerálnej vlny vysokej hustoty s ťažkou zvukovoizolačnou membránou uprostred. Ideálny materiál na obvodove a priečne steny v interiéri. Možnosti použitiaVýplň dutín v predsadených stenách alebo priečkach, kde oproti klasickej výplni panel zvyšuje nepriezvučnosť konštrukcie. Výplň stropných dutín v povalovej konštrukcii. V priemysle ako zadná vrstva systému na zníženie hluku v priestore na priečky a stropy priamo susediace s obytnými priestormi.    

fólia Tecsound

Neasfaltická, hygienicky a ekologicky nezávadná fólia, vyrobená na bázi chlorovaného polyetylénu s minerálním plnivom, aromatickým olejom a dalšími aditívami . Vzhľadom k jej vysokéj nepriezvučnosti a pri kombinácii s vhodnými pohltivými materiálmi  je možné dosiahnuť podstatné zníženie prestupu hluku stavebnými konštrukciami. Vhodná ako prídavná vrstva pri aplikácii SDK konštrukcií.Výborná na zamedzenie vibrácii plechových izolačných konštrukcií.

Isolamin

Sendvičový stavebný systém renomovaného švédskeho výrobcu do priemyslu pre protihlukové kabíny a deliace steny, ktorých súčasťou sú aj okna, dvere.

Ekosound light

Ekosound light je pohltivý materiál na báze recyklovaných textilných vlákien.Sú dostupné v hrubkach 50mm. Jedná sa o najlacnejší pohltivý materiál na trhu a slúži najmä ako výplň dutín v izolačných stenách.  LIGHT Je vo variante šedej a bielej farby. Biela varianta sa dá použiť ako samostatne visiace absorbéry - ekonomická varianta absorberov. 

Decibel AL

Samonosný kompaktný panel z kamennej vlny s povrchom obojstranne kašírovaným hlinikovou foliou za účelom zvýšenia zvkuvoizolačných parametrov. Používa sa ako pridavna izolacia do stropnych kazetových systémov a izolacia prestupu medzi miestnostami.